Miss Golf v Egyptě

Listopad 2004, korunovace nové královny krásy českého golfu. Porotcům se nejvíce líbila černovlasá dívka s exotický pohledem, marketingová manažerka z Prahy, Iveta Karlovská. Miss Golf 2004 získala jako hlavní cenu víkendový golfový pobyt v Egyptě pro dva. Tuto cenu poskytla golfová cestovní kancelář Intercontact Marie Jehličkové. Do exkluzivního areálu Solimar Golf Resort u Káhiry dopravila Ivetu letecká společnost Alitalia. Koho vzala Miss Golf 2004 do Egypta sebou, zůstane tajemstvím. O ostatní zážitky se s námi podělí.

Cestování letadlem Alitalie proběhlo bez problémů. Odlet ve čtvrtek odpoledne z Prahy, přes Milano, cíl Káhira. Transfer z chaotické Káhiry do nedaleké klidné Solimanie bláznivým taxíkem řízeným Tamirem, který předvedl pravou egyptskou jízdu. Zmatenou, nebezpečnou, bez blinkrů, předjíždění ze všech stran s hlasitým houkání a nadáváním.
Solimar Golf and Resort and SPA je v prosinci čerstvě otevřený pětihvězdičkový ubytovací komplex, přímo navazující na šestatřicetijamkové hřiště Pyramids Golf and Country Club. Jednu devítku tady mají dokonce osvětlenou. Miss Golf uvítala ředitelka resortu Marianna Fernandez.
Ubytování pro Ivetu a její společnost bylo připraveno v jednom z nejlíbeznějších bungalovů. Po ubytování příjemná večeře, u které nemohlo chybět šampaňské.
Tři devítky, tři restaurace, přírodní jezero a bazén kolem celého hotelu, pyramidy dvacet minut od pokoje, Iveta měla z čeho stavět program pobytu.
Den po příletu byl odpočinkový, strávený potulováním po resortu a sami u bazénu.

Další den opět taxikář Tamir, který odvezl Ivetu k pyramidám v Gíze. Bylo úžasné se s nimi konečně setkat osobně! U pyramid se k Ivetě místní chovali, jako k V.I.P hostu, což nechápala, ale určitě se tomu nebránila. Po prohlídce jedné hrobky se o ní najednou začal starat jeden pán, který ji po chvilce chůze posadil na koně, že to bude bezvadná fotografie. No, ale po další chvilce chůze na koni chtěl najednou celkem dost peněz. Na koni se líbilo, takže peníze dostal a za to byl přislíbena asi hodinová projížďka a ukázka pyramid z koňského hřbetu. Začalo se cválat a Iveta měla co dělat uhlídat sukni, pantoflíčky, které se na koně určitě velmi hodily a také ruku místního pána, který chtěl stále ochraňovat! Po půldruhé hodině cválání mezi pyramidami, měla rozedřené nohy do krve od třmenů, byla spálená od slunce a chtěla jen a jen zpátky do hotelu.
Tamir celou dobu čekal a když chtěl Ivetu ještě někam odvést, řekla ne, chci do resortu. Zbytek dne chladila tělo a nohy v bazénu, který byl přímo u bungalovu.

Poslední den ráno na golfové hřiště kde se Ivety ujal manažer golfového hřiště pan Soliman.
Byl moc hodný, půjčil několik holí, kupu míčků a kárku. Hřiště je opravdu překrásné. Klubovna, kde se nachází další klubová restaurace je v anglickém stylu….opravdu nádhera.

Pak Miss Golf s doprovodem opustila bungalov a Támir ji opět velmi zajímavým stylem jízdy dopravil na letiště, kde se do rána čekalo na letadlo. Pak opět přes Milano do Prahy.
V jedenáct hodin dopoledne přiletěla Miss Golf Iveta karlovská do Prahy a ve dvanáct už seděla v práci. Zvonec a konec krásného víkendu.