Představujeme finalistky 2020 – dívka s č. 12 Nikol Vraštilová

Jmenuji se Nikol Vraštilová. Jsem 181 cm vysoká, zelenooká hnědovláska. Jsem členkou v Búřově a mám hendikep 54. Pocházím z malebného městečka Rožnov pod Radhoštěm. Posledních 5 let však více času trávím v Praze, kde jsem studovala historii a v současné době zde studuji právo. Mluvím plynně anglicky, domluvím se španělsky, mám zkoušky z latiny, ruštinu na základce nepočítám.

Dalo by se říci, že pocházím z golfové rodiny. Můj bratr s taťkou se golfu aktivně věnují, s maminkou jsme je velmi často doprovázely jako diváci na turnajích. Tu a tam jsem si s nimi zašla zatrénovat, ale opravdu jsem se golfu začala věnovat až díky svému studiu historie, kde jsem jej hrála v rámci tělesné výchovy. Od té doby se snažím v golfovém umění zlepšovat, i když jsem stále ještě na začátku s handicapem 54 . Mým trenérem je v současné době Jarek Krčmář, se kterým trénuji na rožnovském hřišti. Mým snem je zahrát si na Penati, které jsem navštívila coby caddy při bratrově turnaji. Jednou bych si přála hrát tak dobře jako on, protože už ve svých 13 letech začíná šlapat na paty některým profi hráčům.

Na základní a střední škole jsem se také věnovala baletu. Dnes si ráda zajdu zaběhat do parku, když mám volného času více, ráda vyrazím na túru někde do hor a v zimě miluju lyže v Livignu. Mým největším koníčkem je však historie a s ní spojené cestování. Už od mala, snad od 3 let, jsem měla potřebu navštívit cokoliv, co na mě dýchlo závanem dějin. Tento koníček mi pomohl vybrat i almu mater – už v 6 letech jsem se totiž rozhodla, že půjdu na Univerzitu Karlovu, protože je to nejstarší vysoká škola u nás.

Do budoucna doufám, že úspěšně složím státnice na právech a vydám se na dráhu soudkyně.