Představujeme finalistky Miss Golf 2020 – dívka s č. 2 Barbora Sychravová

Jmenuji se Barbora Sychravová, jsem 172 cm vysoká, modrooká hnědovláska. Pocházím z Karlových Varů, kde žiji celý svůj život. Po letošní úspěšné maturitě na gymnáziu jsem od září začala studovat první ročník Českého vysokého učení technického v Praze, obor Ekonomie a management.

Od malička mě rodiče vedli ke sportu, a i proto je sport mým velkým koníčkem. Jako malá jsem se věnovala aerobiku a moderní gymnastice. Jízda na kole, plavání, lyžování a snowboarding mi zůstaly dodnes a ráda trávím čas některým z těchto sportů. Ovšem golf překonal všechny tyto aktivity a já jsem se mu začala věnovat na závodní úrovni.

Nepocházím z golfové rodiny. První, kdo u nás začal hrát golf byl můj bratr a já jako správná mladší ségra musela dělat všechno po něm. Golfu jsem se začala věnovat ve svých sedmi letech. Od začátku jsem členkou Golf klubu Karlovy Vary, který se pyšní nádherným hřištěm. Golf mě začal moc bavit, našla jsem v něm kus sebe a svého talentu. Po pár letech jsem začala hrát turnaje a můj hcp šel dolů. Začala jsem hrát závodně, několik let jsme objížděli turnaje po celé České republice. Zúčastnila jsem se od dětských turnajů přes mezinárodní mistrovství až po turnaje družstev za náš klub. Za moje největší úspěchy považuji trojnásobné celkové vítězství na dětské tour pro roky 2011, 2012 a 2015. Poté se mi povedlo v roce 2017 po třech letech, kdy jsem se umisťovala na druhém místě, vyhrát mistrovství Golf klubu Karlovy Vary. Mezi další úspěchy bych ještě ráda zařadila náš postup do extraligy na sezonu 2017 a umístění na druhém místě našeho ženského týmu právě v extralize z roku 2019.

Nyní golf hraji spíše rekreačně, občas si jdu zahrát s přáteli na hřiště, občas zatrénovat na driving a zahraji si pár turnajů v roce. Golf je individuální sport, a to mám na něm ráda. Pokud něco zkazíte, zkazíte to sobě, pokud uspějete, úspěch je váš. Je velký rozdíl mezi závodním golfem a golfem rekreačním, já to pociťuji nyní. Myšlení je úplně jinak nastaveno, když vám opravdu o něco jde, než když si jdete pro radost zahrát s přáteli. Abych se přiznala, já tohle oddělit stále neumím, pořád bych chtěla hodně a pak jsem zklamaná. Teď se učím mít golf ráda jinak než doposud. Je to těžká hra plná zklamání a nervů, mě ale pohltila tak, že s ní skončit prostě nemůžu.

Z dalších koníčků bych ráda zmínila cestování. Miluji cestování. Jsem vděčná svým rodičům, že jsem mohla procestovat hodně zajímavých zemí už tak v nízkém věku. Procestovali jsme úžasné země přes Čínu, Aljašku, USA, Irsko a třeba Afriku. Která země mě ale okouzlila možná nejvíc, byla Kanada, kam jsem poté odcestovala na jeden semestr střední školy. Naučila jsem se zde jazyku a samostatnosti. Považuji to jako jeden z nejlepších zážitků ve svém životě.

Dále ráda trávím volný čas s mými přáteli, věnuji se fitness a v posledním roce jsem přišla na chuť knihám. Nejraději mám tématiku příběhů z druhé světové války a holocaustu. Mluvím plynně anglicky a na gymnáziu jsem se učila němčinu. Do budoucna bych se chtěla v jazycích stále zlepšovat.

Co se modelingu týče, moc zkušeností nemám, ale vždycky mě to lákalo. Dvakrát jsem se zúčastnila soutěže Elite model look a v obou ročnících jsem se probojovala do semifinále soutěže. Od Miss golf očekávám hlavně novou zkušenost, nové zážitky, a i jakési vystoupení z mé komfortní zóny.
A kdo ví, třeba mi tato soutěž otevře vrátka zase k něčemu novému…