Představujeme finalistky MissGolf 2020 – dívka s č. 6 Andrea Šimková

Jmenuji se Andrea Šimková, jsem 167 cm vysoká, modrooká plavovláska. Jsem členkou Prague City Golf Clubu a mám hendikep 54.

Pocházím z Prahy, kde bydlím od narození. V Praze také studuji, konkrétně na gymnáziu Oty Pavla v Radotíně. Ve škole mě baví biologie a už od malička toužím stát se doktorkou. Zdravotnictví mě zajímá celkově, jelikož moje maminka pracuje jako zdravotní sestra. Kdyby mi medicína vyšla, ráda bych vycestovala do nějaké rozvojové země, protože si myslím, že by to bylo obrovské dobrodružství a získala bych tím mnoho nových zkušeností.

Golfu se věnuji tři roky, aktivně jsem však začala hrát tento duben, a proto mám stále handicap 54, který chci ale v další sezóně snížit. Když jsem začínala, trénovala jsem v Akademii Slavíček, a proto mám hřiště na Zbraslavi velmi ráda a jsem zde i členkou. Ke golfu mě přivedl můj tatínek, který sice golf nehraje, ale je velmi sportovně založený a chtěl, abych právě tento sport vyzkoušela. Golf však hraje má babička, která je vášnivou golfistkou a tráví na hřišti veškerý svůj volný čas. Jednou mě vzala s sebou na golf do Pyšel, kde se mi tento sport začal líbit. Pamatuji si, jak jsem obdivovala dokonale posekanou trávu a upravené rybníčky. Pyšelské hřiště je mým nejoblíbenějším a vždy se sem ráda vracím, stejně jako na Zbraslavské hřiště, které mám deset minut chůze od školy.

Mimo golf hraji tenis, ráda jezdím na kole a občas si jdu zaběhat. Dělala jsem závodně sportovní aerobic a gymnastiku. Od svých pěti let se také věnuji hře na klavír a před dvěma lety jsem dokončila základní uměleckou školu, kde jsem získala absolventský list. V zimě trávím volné víkendy a prázdniny na horách, protože lyžování a jízda na snowboardu patří mezi mé největší koníčky. Tuto zimu si plánuji udělat trenérkou licenci a učit v nějaké lyžařské školce děti na lyžích, protože si myslím, že by mě to neskutečně bavilo.

Mezi mé největší záliby patří sport, bez kterého si život nedokážu představit. Dost času také trávím vybíráním oblečení, protože se ráda věnuji módě a zajímám se o to, co se právě nosí. Také mě baví vaření a pečení, stejně jako golf je to pro mě skvělý způsob relaxace. Vždy je to taková malá výzva, jestli se jídlo, nebo dort povede. Ráda také cestuji a nejhezčí místo, které jsem navštívila byly jednoznačně Bahamy, kam se plánuji ještě někdy podívat. Mluvím anglicky, německy a chtěla bych se učit španělsky, protože již nějaké základy mám. Španělština se mi líbí a Španělsko patří mezi mé oblíbené země.

Do Miss Golf jsem se přihlásila, protože si myslím, že mi tato soutěž pomůže zlepšit se v golfu, poznat nové lidi, a navíc už od malička miluji sledovat soutěže krásy.
Držte mi palce!