Představujeme finalistky MissGolf – dívka s č. 7 Karolína Nováková

 

Dívka s číslem 7 – Karolína Nováková
Zdravím, jmenuji se Karolína Nováková, jsem 159 cm vysoká modrooká blondýna. Narodila jsem se v Uherském Hradišti, nyní žiji v Kunovicích, kde jsem po základní škole vystudovala obor Komerční právo na zdejším Soukromém gymnáziu.

Od útlého mládí jsem členkou Golfového klubu Uherské Hradiště, kde mne v prvních golfových krocích vedl profesionální trenér pan Aleš Macháček. Za tento klub jsem odehrála mnoho soutěžních turnajů po celé České republice. Nejprve za mládež a následně za dospělé. Nepočítám-li umístění na tzv. bedně v mnoha amatérských soutěžích, tak za největší svůj úspěch považuji vybojování dvojnásobné mistryně klubu na rány a mistryni klubu v jamkové hře. V týmových soutěžích jsem se svými spoluhráčkami vybojovala postup do Extraligy ČR. V současné době v Golfovém klubu Uherské Hradiště působím jako trenérka pro děti i pro dospělé. Rovněž jsem odehrála několik turnajů na Slovensku za Golfový klub Skalica, kde je mým trenérem profesionální trenér a hráč PGA pan Tomáš Beck, který je mým velkým vzorem. Pod jeho vedením i v tomto klubu působím jako trenérka mládeže. Aktuálně mám hendikep 2,5.

Na konci roku 2019 mne bohužel potkalo zranění lokte, které si vyžádalo operaci a následnou rehabilitaci. Z těchto důvodů jsem nemohla absolvovat běžnou tréninkovou zátěž. V průběhu každé sezóny s trenérem pracujeme na kvalitě švihu, odstraňujeme chyby, které se v turnajovém zápřahu objeví. Zdokonalujeme moje získané golfové zkušenosti, které pak mohu dál předávat svým svěřencům. Běžná zimní příprava spočívá ve společném cvičení, kde je třeba zpevnit střed těla, který je pro golf velmi důležitý a tím pádem zlepšuje techniku golfového švihu.

Pokud se vyskytne chvíle a nevěnuji se golfovým povinnostem, tak svůj volný čas trávím s rodinou, přítelem a ráda chodím na procházky se svojí psí fenkou Peggy. Rovněž ráda jezdím na kole a inline bruslích.

Jak jsem výše uvedla pracuji v golfovém zařízení jako trenérka golfu. Jelikož mne práce na zeleném „pažitu“ velmi naplňuje, mám v plánu se tím i nadále živit.

Do soutěže Miss Golf jsem se přihlásila protože chci zkusit něco nového a věřím, že to bude pro mne zcela nová zkušenost. Tak mi prosím držte pěsti!!